חיפוש

פארקור והתאחדות ההתעמלות העולמית (FIG)


קהילת הפארקור העולמית רועשת וגועשת בשבועות האחרונים שנראים כמכריעים על עתיד הפארקור בעולם.

קהילת הפארקור צומחת ועוברת שינויים רבים. כחלק מהשינויים האלו, הקומה ב2016 עמותת פארקור ישראל מתוך הכוונה שהטרייסרים בישראל יקחו את עתיד הפארקור בישראל בידיים שלהם. עמותת פארקור ישראל היא ארגון ללא כוונות רווח ומורכבת כולה מטרייסרים וותיקים בקהילה שפועלים בהתנדבות בלבד!

ב08.06 תיערך האסיפה הכללית הראשונה לשנת 2017 של עמותת פארקור ישראל. בין הנושאים להצבעה, יעלה גם נושא עמדת העמותה בנוגע למהלכים האחרונים של FIG וארגוני פארקור ברחבי העולם.

פארקור ישראל תשאר מחוייבת למטרותיה שהן לקדם את הפארקור בישראל בהתאם לערכיו ולהיות גוף קהילתי של טרייסרים, למען טרייסרים. טובת הפארקור תמיד תיהיה בראש!

אנו מזמינים אתכם להגיע, להצביע ולהשפיע! כדי להבין יותר לעומק את הנושא ריכזנו כאן את תקציר העובדות: בתחילת מאי 2017 פורסם כי APEX, The Mouvment, JUMP Freerun ו התאחדות ההתעמלות העולמית (FIG) ישתפו פעולה בתחרות APEX Internationals כדי לעשות בצורה רשמית תחרות ספורטיבית תחת התעמלות בשם מסלול מכשולים - מהירות ומסלול מכשולים - פריסטייל ע"פ פורמטים של APEX. באסיפה כללית של הFIG הוחלט כי FIG יקלטו לתוכם את ענף הפארקור, ה'קליטה' אומרת שתחרויות, סטנדרטים, הדרכות וכל דבר רשמי שקשור לפארקור יהיה תחת FIG ופארקור יכלל באחד מענפי ההתעמלות.

פרסום של החלטות האסיפה עורר גל של מחאה בקהילת הפארקור העולמית. ParkourUK האחראית על הפארקור בבריטניה ופעלה להכרת הענף כספורט רשמי במדינה שיגרה מכתב פתוח הקורא לFIG להפסיק את גזילת הפארקור מהקהילה. בתגובה FIG פירסמו כי הם עובדים בצורה קרובה עם 'בכירים בקהילה' כולל APEX, JUMP Freerun ומייסדי הפארקור דיויד בל וצ'ארלס פרייר. צ'ארלס פרייר הגיב בעצמו ואמר כי מה שהם עושים הוא הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות כדי לקדם את הפארקור. בינתיים APEX פרשו משיתוף הפעולה והצטרפו למחאה לאחר שלטענתם הובטח להם 2 מקומות בוועדה המחליטה על הפארקור בתוך הFIG ולאחר שמקומות אלו בוטלו. APEX טוענים שהם הבינו שFIG פועלת ממניעים כלכליים בלבד ולכן הפסיקו את שיתוף הפעולה והAPEX Internationals מבוטלת.

לאחר פיצוץ התחרות הודיעו ארגונים רבים כי הם מצטרפים למחאה וכי פארקור לא יכול להיות שייך לארגון התעמלות. בין הארגונים והקבוצות נכללים: ParkourUK, Parkour Generations, Parkour Origins, Apex, Storm, Ashigaru, Parkour France, ParkourOne, Parkour Australia, Parkour New Zealand. בנוסף, כל האתלטים שהיו אמורים להתחרות פרשו מהתחרות והצטרפו למחאה.

שאר מייסדי הפארקור שפעלו כל השנים האחרונות בלימוד פארקור ופיתוח קהילות הצטרפו גם הם למחאה: יאן הינאטרה, לורן פימונטסי, סטפן ויגרו, צ'או ווויליאמס בל, מאליק דיוף. סבסטיאן פוקאן שהיה נשיא ParkourUK ובין האחראים להכרת הפארקור כספורט רשמי הכריז על פרישה מהארגון בעקבות הפרשה. הנציגים היחידים של קהילת הפארקור שעובדים עם FIG כרגע הם דויד בל וצ'ארלס פרייר.

חשוב לנו להגיד שברגע שארגון גדול כמו FIG לוקח בעלות על הפארקור קשה לדעת אילו הגבלות יוטלו על קהילת המתאמנים. כעמותה שנוסדה על ידי טרייסרים בשביל טרייסרים, תמיד נשאף כי עתיד הפארקור יהיה בידי הקהילה. הצטרפו אלינו כדי להשפיע על עתיד הפארקור בישראל! https://www.parkourisrael.org/joinparkourisrael

מה דעתכם על פרשיית FIG? ענו בסקר בעמוד הבית שלנו www.parkourisrael.org

בואו להצביע והלשפיע באסיפה הכללית ב8 ליוני! לדף האירוע בפייסבוק העמותה: https://www.facebook.com/israelparkour/


83 צפיות0 תגובות

פארקור ישראל

כל הזכויות שמורות לעמותה רשומה

פארקור ישראל ©

צרו קשר

דוא"ל: ParkourIsraelnpo@gmail.com

כתובת

רוגוזין 27, אשדוד

מיקוד: 7727401

עקבו אחרינו במדיה

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram